Sugar Rush Super Scatter

Sugar Rush Super Scatter – läs vår recension

av Pragmatic Play

RTP
96,58%
Volatilitet
Hög
Största möjliga vinst
50 000x
Upplägget på hjulen
7x7
Vägar till vinst
Cluster
Släpptes
2026-01-15
RTP
96,58%
Största möjliga vinst
50 000x
Vägar till vinst
Cluster

2026-09-25 Utkom 2026-10-03 Uppdaterad

Sugar Rush Super Scatter – multiplikatorer som växer spin för spin

Det första man lägger märke till i Sugar Rush Super Scatter är hur rutnätets multiplikatorer lever på två helt olika tidsplaner. I basspelet försvinner varje märkt ruta så fort tumblesekvensen tar slut, men under free spins-rundan ligger alla multiplikatorer kvar och fortsätter växa, tills dess att samma plats kan nå x1024. Det gör att rundan bygger upp sig spin för spin snarare än att nollställas. Pragmatic Play har också gett spelet den högsta återbetalningen i Sugar Rush-serien, 96,58 procent, tillsammans med hög volatilitet. Den som vill hoppa direkt in i rundan kan köpa standard free spins för 100 gånger insatsen eller Super Free Spins för 500, där hela rutnätet börjar med en x2-multiplikator på varje ruta. Efter ett köpt lopp dyker dessutom en köp-igen-knapp upp, så nästa runda ligger ett klick bort.

Casinon med spelet

  • 1XBET Varje fredag fylls ditt spelkonto på med 50 procent extra på insättningar från 200 kronor, upp till 500 kronor i bonuspengar. Erbjudandet gäller en gång per vecka, och bonusbeloppet ska omsättas 35 gånger inom sju dagar innan uttag blir möjligt. Spela här

18+Länkarna till spelbolagen är kommersiella.

Låt spelet förbli en lek snarare än en inkomst. Fastställ din budget innan första snurret.

Symboler och utbetalningar

Regelsidan visar sju godissymboler med utbetalningar och beskriver scatter-symbolen, sida 1 av 8.
Symbol Så fungerar den x5x6x7x8x9x10x11x12x13x14x15x1x2x3x4
Pink/magenta striped lollipopHigh1,001,501,752,002,505,007,5015,0035,0070,00150,00
Orange/amber heart-shaped jelly candyHigh0,751,001,251,502,004,006,0012,5030,0060,00100,00
Magenta/pink jelly beanHigh0,500,751,001,251,503,004,5010,0020,0040,0060,00
Green star-shaped candyHigh0,400,500,751,001,252,003,005,0010,0020,0040,00
Red gummy bearLow0,300,400,500,751,001,502,503,508,0015,0030,00
Purple gummy bearLow0,250,300,400,500,751,252,003,006,0012,0025,00
Orange/gold gummy bearLow0,200,250,300,400,501,001,502,505,0010,0020,00
SCATTERScatter
SUPER SCATTERScatter100,00500,005 000,0050 000,00

Bilder från spelet

Köp-funktionen visar Free Spins för 200,00 dollar och Super Free Spins för 1 000,00 dollar med start-multiplikator x2.
Under free spins med 9 kvar markerar en gul ram en vinst med lila gummibjörnar värd 0,34 dollar.
I Super Free Spins syns multiplikatorer från x2 till x256 över nästan hela rutnätet, vinsten är 1 429,20 dollar.
Med 7 free spins kvar fylls rutnätet av björnar och godis, aktuell vinst är 3,70 dollar.
I Super Free Spins med 10 spinn kvar ger rutor med x368 och x56 en vinst på 1 429,20 dollar, märkt WINNER.
Efter avslutade free spins visas totalvinsten 27,10 dollar, och en knapp för att köpa fler spins igen dyker upp.
×
Köp-funktionen visar Free Spins för 200,00 dollar och Super Free Spins för 1 000,00 dollar med start-multiplikator x2.
‹1 / 6›
×
Under free spins med 9 kvar markerar en gul ram en vinst med lila gummibjörnar värd 0,34 dollar.
‹2 / 6›
×
I Super Free Spins syns multiplikatorer från x2 till x256 över nästan hela rutnätet, vinsten är 1 429,20 dollar.
‹3 / 6›
×
Med 7 free spins kvar fylls rutnätet av björnar och godis, aktuell vinst är 3,70 dollar.
‹4 / 6›
×
I Super Free Spins med 10 spinn kvar ger rutor med x368 och x56 en vinst på 1 429,20 dollar, märkt WINNER.
‹5 / 6›
×
Efter avslutade free spins visas totalvinsten 27,10 dollar, och en knapp för att köpa fler spins igen dyker upp.
‹6 / 6›

Välj din insats

Minsta insats
0,20
Maxinsats
60 000,00
Valuta för insatser
USD

Upptäck spelets värld

Kulinariskt tema

Spelets funktioner

  • Ante Bet
  • Cluster Pays
  • Free Spins
  • Multiplikator
  • Scatter
  • Tumble

Bonusar i korthet

Bonusen kan köpas
Ja
Insats med ante
5,00x

Här köper du din bonus

  • Free SpinsKostnad 100,00x
  • Super Free SpinsKostnad 500,00x

Fungerar spelet på din mobil?

Automatiska snurrJa