Sugar Rush

Sugar Rush – så fungerar spelet

av Pragmatic Play

RTP
96,50%
Volatilitet
Hög
Största möjliga vinst
5 000x
Upplägget på hjulen
7x7
Vägar till vinst
Cluster
Släpptes
2022-06-30
RTP
96,50%
Största möjliga vinst
5 000x
Vägar till vinst
Cluster

2026-10-03 Utkom 2026-10-03 Uppdaterad

Köpt bonusrunda där multiplikatorerna får leva kvar

Köper man Free Spins i Sugar Rush kostar det 100x insatsen, och det Pragmatic Play-dokumenterade tillståndet efter köpet är entydigt: kulorna avgör själva hur många snurr du får, mellan tre och sju Scatter, alltså mellan 10 och 30 free spins. Det betyder att köpet inte köper en utfallsklass utan bara tillträde, och i den inspelade ronden landade det på tre Scatter och tio snurr. Det är i just den ronden mekaniken visar sitt anslag: Multiplikator-plattformarna nollställs i basspelet efter varje tumble-sekvens, men stannar kvar under hela Free Spins-delen och kan fortplanta sig ytterligare. På den sista av tio snurr bar tolv lila polkagrisar x20 vardera, en rad som gav 120 dollar av ett spinn totalt värt 159,40 vid en insats på 2 dollar. Samma multiplikatornät, alltså, men i basspelet är det en engångssak och här en ränta på hela rundan. Köpet förändrar inte återbetalningen, som ligger kvar på 96,50 procent, men det förändrar var din session faktiskt kan hända.

Casinon med spelet

  • 1XBET Varje fredag fylls ditt spelkonto på med 50 procent extra på insättningar från 200 kronor, upp till 500 kronor i bonuspengar. Erbjudandet gäller en gång per vecka, och bonusbeloppet ska omsättas 35 gånger inom sju dagar innan uttag blir möjligt. Spela här

18+Länkarna till spelbolagen är kommersiella.

Låt spelet förbli en lek snarare än en inkomst. Fastställ din budget innan första snurret.

Symboler och utbetalningar

Regelsidan sida 1/7 listar utdelningar 15+ till 5 för sju godissymboler samt scatter-symbolen.
Symbol Så fungerar den x5x6x7x8x9x10x11x12x13x14x15x3x4
Pink round lollipop/gumballHigh1,001,501,752,002,505,007,5015,0035,0070,00150,00
Orange heart-shaped jelly candyHigh0,751,001,251,502,004,006,0012,5030,0060,00100,00
Purple/magenta jelly beanHigh0,500,751,001,251,503,004,5010,0020,0040,0060,00
Green star-shaped candyHigh0,400,500,751,001,252,003,005,0010,0020,0040,00
Red gummy bearLow0,300,400,500,751,001,502,503,508,0015,0030,00
Purple/violet gummy bearLow0,250,300,400,500,751,252,003,006,0012,0025,00
Orange/gold gummy bearLow0,200,250,300,400,501,001,502,505,0010,0020,00
SCATTERScatter15,0020,0030,0010,0012,00

Bilder från spelet

Sista free spin: 12 lila björnar bildar ett kluster med x20-multiplikator, vinst $159.40 vid insats $2.00.
Bonus Active-skylten syns medan stora godisbitar och scatter-symboler faller ner, 10 free spins kvar.
En lila ljusstråle bakgrund visar texten Congratulations och en skylt som bekräftar 10 free spins.
Rundans totalsumma visas: $185.00 vunna under 10 free spins, kredit uppdaterad till $99,968.80.
I grundspelet ger ett korsformat kluster av gröna stjärnor och röda björnar en vinst på $1.17.
Under free spins syns en scatter-symbol på första hjulet och räknaren visar 6 spins kvar.
×
Sista free spin: 12 lila björnar bildar ett kluster med x20-multiplikator, vinst $159.40 vid insats $2.00.
‹1 / 6›
×
Bonus Active-skylten syns medan stora godisbitar och scatter-symboler faller ner, 10 free spins kvar.
‹2 / 6›
×
En lila ljusstråle bakgrund visar texten Congratulations och en skylt som bekräftar 10 free spins.
‹3 / 6›
×
Rundans totalsumma visas: $185.00 vunna under 10 free spins, kredit uppdaterad till $99,968.80.
‹4 / 6›
×
I grundspelet ger ett korsformat kluster av gröna stjärnor och röda björnar en vinst på $1.17.
‹5 / 6›
×
Under free spins syns en scatter-symbol på första hjulet och räknaren visar 6 spins kvar.
‹6 / 6›

Välj din insats

Minsta insats
0,20
Maxinsats
240,00
Valuta för insatser
USD

Upptäck spelets värld

Konfektyr

Spelets funktioner

  • Cluster Pays
  • Free Spins
  • Multiplikator
  • Scatter
  • Tumble

Bonusar i korthet

Bonusen kan köpas
Ja

Här köper du din bonus

  • Buy Free SpinsKostnad 100,00x

Fungerar spelet på din mobil?

Automatiska snurrJa